איסוף מסמכים טרם הלידה

1

כבר לפני הלידה כדאי מאוד להתחיל לאסוף את המסמכים הרלוונטיים. יש לזה חשיבות משתי סיבות: האחת, נולד לכן הרגע תינוק/ת מתוק/ה והדבר האחרון שכנראה תרצו לעשות הוא להתעסק בבירוקרטיה מעיקה. השנייה, יש לכן טווח מוגבל להכרה רטרואקטיבית מיום הלידה של 9 חודשים (ראו חדשות ועדכונים). באופן כללי כמה שיותר מוקדם הרי זה משובח.

מעבר לכך, בעקבות החלטה שהתקבלה בביהמ"ש העליון ביוני 2020 (ראו חדשות ועדכונים), יכול להיות שתרצו לשקול להגיש בקשה לצו הורות לפני הלידה. בכל אופן כאן באתר נתייחס להגשת בקשה אחרי הלידה אבל כל המידע שמופיע כאן רלוונטי גם להגשה לפני ובנוסף תוכלו להעזר גם בקבצים להורדה הייעודים להגשה לפני הלידה.

איזה מסמכים כדאי ורצוי להכין?

בקשה לצו הורות פסיקתי- המסמך המרכזי של הבקשה. לפני הלידה אפשר כבר לעשות את ההתאמות הנדרשות התקפות לגבי הזוגיות שלכן ולגבי תהליך הכניסה להיריון. אחרי הלידה תצטרכו להוסיף את הפרטים הנוגעים לתינוק/ת (שם, תאריך לידה, בי"ח וכו') ולחתום על התצהיר בנוכחות עו"ד. להורדת דוגמאות לבקשות

לאסוף נספחים לבקשה- כאן אחלק את הנספחים הנדרשים לשניים:

confirm 1 (1).png
confirm 1 (1).png

 1. נספחי חובה (הדומים מבקשה לבקשה)

2. נספחים שתכליתם "להוכיח" את הקשר ביניכן (שונים מבקשה לבקשה)

לבקשה לצו הורות תצטרכו להוסיף נספחים ש"מוכיחים" שאתן בזוגיות, שהייתה לכן כוונה משותפת להביא לעולם ילד וכו'. כאן נדרש מכן לעשות התאמות לפי הקשר שלכן ולפי המסמכים שאתן יכולות להציג. חשוב לציין כי אם אין לכן את כל המסמכים כאן, אין הדבר אומר שלא תוכלו לקבל צו הורות. כמובן שככל שיש לכן יותר "הוכחות" כך גדלים הסיכויים שבית המשפט יתרצה אבל אין מתכון קבוע לעניין הזה.

דוגמאות לסוג המסמכים שאפשר לצרף כאן: ​

לעמוד הבית