אחרי הלידה

2

אם לא אספתן את המסמכים המפורטים בשלב אחד, זה השלב להתחיל לאסוף. אם אכן אספתן את כל המסמכים טרם הלידה, כל מה שנשאר לכן אחרי הלידה הוא לחתום על התצהירים בנוכחות עו"ד ולצרף את אישור הלידה או את תעודת הלידה. אישור הלידה יינתן לכן בבי"ח וזה מספיק על מנת להגיש בקשה לצו הורות. עם זאת, אתן יכולות גם לחכות לתעודת הלידה, אותה תוכלו להזמין באתר רשות האוכלוסין ולקבל אותה בתוך מספר שבועות.

כל עו"ד מוסמך שיש לו חותמת רשמית יכול/ה לחתום לכן על התצהירים. יש גם עורכי דין שנמצאים בבתי המשפט וזהו תפקידם, תוכלו להתקשר לבית המשפט הרלוונטי ולקבל פרטים. לפגישה עמו/ה תביאו תעודת זהות. 

לאן מגישים?

את הבקשה לצו הורות עליכן להגיש לשני מקומות. ראשית אתן (או רק האם הלא ביולוגית) מגיעות לבית משפט לענייני משפחה שאמון על אזור המגורים שלכן. תוכלו לשאול בנט המשפט לאיזה בית משפט אתן צריכות להגיש אבל כאן יש רשימה שלהם. תגיעו עם תעודת זהות כדי שתוכלו להזדהות. תצטרכו לשלם אגרה שכרגע עומדת על כ-484 ₪. בבית המשפט תקבלו מספר תיק ולאחר מכן תגישו בהקדם את הבקשה יחד עם מספר התיק ללשכה המשפטית של משרד הרווחה שאמון על אזור המגורים שלכן. יש נשים שדיווחו כי במזכירות בית המשפט העבירו בעצמם עותק מהבקשה ללשכה המשפטית ויש נשים שדיווחו כי הן העבירו בעצמן. אם אתן מעבירות בעצמכן או אם אתן שולחות בדואר תדאגו לקבל אישור מסירה, ואם בית המשפט העביר בעצמו תמצאו דרך לוודא שהמסמכים אכן הגיעו ליעדם. 

כמה עותקים?

שלושה עותקים: אחד לבית המשפט לענייני משפחה, אחד ללשכה המשפטית במשרד הרווחה ועותק אחד נשאר אצלכן. אין צורך להדק את הבקשה, שימו בניילונית וצאו לדרך.